Röportajlar & Haberler

Ayşe Arman / Hürriyet Gazetesi

30 Gün İçinde Göreve İade Edilmesi Gerekiyor!

O benim Selman Hocam. Hepimizin Selman Hocası… İki kere umreye onunla gittim. Kutsal toprakları ondan dinledim…

Okumuş: Hafıza beddua yakışmaz ama kalbi de kırılmaz / Star Gazetesi

Klasik bir imamdan farklı. İki üniversite mezunu. Ezbere İngilizce hutbe okuyor. Elinde tabletiyle cemaati karşılıyor. Bir de hiç yaşlanmıyor! Manevi dünyasını modern hayata adapte eden Selman Okumuş’un kapısını çaldık. “Beni vuran adama bile beddua etmedim. Onu Allah’a havale ettim” diyen Okumuş’a göre hafıza beddua yakışmaz.

Hafız Selman Okumuş, yine dünya birincisi oldu / Memurlar.net

Suudi Arabistan’da düzenlenen Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma yarışmasında Türk hafız Okumuş birinci oldu.

İngilizce hutbe okudu / Hürriyet Gazetesi

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın cuma namazını kıldığı Tophane’deki Kaptan-ı Derya Kılıç Ali Paşa Camisi İmamı Selman Okumuş, yardımlaşma konusundaki hutbeyi, camide bulunan yabancılar için İngilizce de okudu.

“İnternetten İngilizce Kuran öğreteceğim” / Milliyet Gazetesi

Kılıç Ali Paşa Camii’ndeki görevinden alınmasından bir yıl sonra ilk röportajını veren imam Selman Okumuş: “Öğrencilerime hem Türkçe hem Arapça hem de İngilizce öğretiyoruz Kuran’ı ”

Ayşe Arman Umre'ye gitti hayretlere düştü. Sanki çekiliyordum... / İnternet Haber

Ayşe Arman Umre’de Hürriyet Gazetesi yazarı Ayşe Arman umreye gitti. Selman Okumuş ile birlikte ikinci kez kutsal toprakları ziyaret eden Ayşe Arman duygularını paylaştı.

İşte Türkiye'nin En Farklı İmamı! / Star Ana Haber

Farklı tarzıyla ve modernliğiyle kendine hayran bırakan Hafız Selman Okumuş’un Star TV Ana Haber ile yaptığı röportaj.

Regaip Kandiliniz Mübarek Olsun / Show TV

Bu gece üç ayların başlangıcı. Recep ayinin ilk gecesi regaip gecesi. Bu gece bereket gecesi, birbirimizi affetme gecesi.

Sabah Ezanının Sırrı / TV 100 Özel Haber

SABAH EZANINI HİÇ BÖYLE DİNLEMEDİNİZ! SABAH EZANI, SABA MAKAMI! UYANIŞ MAKAMI! KUŞLAR BİLE SUSAR ! MERHABA YENİGÜN! HOŞGELDİN YENİDEN DÜNYAYA! ESSALATU HAYRUN MİNEN NEVM! NAMAZ UYKUDAN DAHA HAYIRLIDIR! İSTANBUL’DA BEŞ VAKİT EZAN! HER EZAN FARKLI MAKAM!

Kral Selman'ın İmam Selman'a Jesti! / Map News

Dünya Kur’an Okuma Birincisi Hâfız Selman Okumuş, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz’in davetlisi olarak hac farizasını yerine getirdi. Hâfız Selman Okumuş’un bu ziyareti uluslararası haber kanallarınca belgeselleştirildi.

Medya ve İletişim Çalışmaları Doktora Programı Mezun Vermeye Devam Ediyor

İstanbul Ticaret Üniversitesi İletişim Bilimi ve İnternet Enstitüsü Medya ve İletişim Çalışmaları Doktora Programı öğrencisi Selman Okumuş, Prof. Dr. Zeliha Hepkon danışmanlığında sürdürdüğü “İletişimsel Eylem Kuramı Bağlamında Dini Pratiklerin Dijital Dönüşümünde Youtube Örneği” başlıklı doktora tezini tamamlayarak mezun oldu.

Online Cuma Namazı / Ayşe Arman

O, benim Selman Hocam… Hepimizin Selman Hocası… Eğitimci yazar, Dr. Selman Okumuş. Aynı zamanda Dünya Ezbere Kur’an Okuma birincisi bir hafız. Şu aralar müthiş bir şey yapıyor. Geçen Cuma ilk kez, online cuma namazı kıldırdı. Evde olduğu için camiye gidemeyenlere… Bence harika bi hizmet. Ayrıca teşvik.

Dergi Röportajı / Yeni Aktüel

Şehzadebaşı Camii’yi ziyarete gelen turistlere ve ziyaretçilere de imam olduğunu söylemediğini belirtiyor. “Geliyorlar, yanlarına yaklaşıp cami hakkında bilgi veriyorum, gezdiriyorum. Gidecekleri zaman caminin imamı olduğumu söylüyorum, çok şaşırıyorlar.”

Türkçe Mealli Ok Takipli Kur'an-ı Kerim Hatmi
Her Gün Sabah Saat 6'da YouTube Kanalımızda