Kayra Yücel Demir

2001 yılında doğan Kayra Hamil-i Kur’an olmayı istedi ve genç yaşta hafız oldu. Elhamdülillah.

Merhum büyük dedesi de hafız olan Kayra, henüz küçük bir çocuk olmasına rağmen dedesi Rıdvan Beyefendi ile cami ve mevlitlere giderdi. Ailesi tarafından ilk kez 5 yaşında umre ziyaretine götürülen Kayra, Elif-Ba’yı 7 – 8 yaşlarında öğrendi ve kısa sürede Kur’an-ı Kerim’i okumaya başladı. İlköğretim yıllarında, onun rahmani duygularla yoğrulmuş yüreğinin farkında olan öğretmenleri, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.)’in doğum gününü kutladığımız Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinde ona mutlaka Kur’an okuturlardı.

Bundan tam on ay önce yine ailesiyle birlikte umreye giden Kayra’nın, ziyaret ve ibadetleri sırasında kalp ile yaptığı içten ve samimi dualarının başında, gönül verdiği mukaddes kitabımız Kur’an-ı ezberleyerek hafız olma isteğini yüce Allah’a arz etmek vardı. Yüce Kelam’ı ezberlemek isteyenin yardımcısı elbette ki Allah Teala’dır.

Fatiha Suresi’nden Nas Suresi’ne, Kur’an-ı baştan sona, iki kez Dünya Ezbere Kur’an Okuma Birincisi olan hocası Hafız Selman Okumuş’tan, yanlışsız, hatasız beş ayda ezberledi.

Son sayfasını okudu ve Kur’an’ın doğduğu şehre Mekke’ye uçtu, Kâbe’ye koştu. Umresi mamûr olsun.

O şimdi, yine hocasının yetiştirdiği hafız talebelerin geçmiş yıllarda katıldıkları Dünya Ezbere Kur’an Okuma Yarışmaları’nda aldıkları birincilik derecelerine talip…

Hedefim; dünya birinciliği diyor. Ben de bu unvan ile ülkemin gururu olmak istiyor ve bunun için dua ediyorum diyor.

Allah (c.c.) dualarını kabul, yolunu açık etsin, yar ve yardımcısı olsun, yüce lûtuf ve ikramıyla ihsan buyursun inşaallah.

Amin.

Paylaş:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkçe Mealli Ok Takipli Kur'an-ı Kerim Hatmi
Her Gün Sabah Saat 6'da YouTube Kanalımızda