Yükselişin Yolu Miraç

Yükselmek isteyen maneviyata sarılsın. Maddi imkânını maneviyat ile yoğurup insanlarla paylaşmak, dünya insanlığının hayır organizasyonuna katılmak her şeyi yaratan ve her şeyin tek ve gerçek sahibini memnun eder.

Miraç; Yükselmek, yukarı çıkmak ve yücelmektir.

Miraç gecesinde Resulullah’a (s.a.v.) üç şey verildi. Bunlar;

–       Beş vakit namaz,

–       Bakara Suresi’nin son iki ayeti (Amenerrasûlü, 285 – 286) ve

–       Ümmetinden Allah’a hiçbir şeyi şirk (ortak) koşmayanların büyük günahlarının bağışlanacağı müjdesi. (Hadis-i Şerif, Sahih-i Müslim)

Yükselmek isteyen namaza sarılmalı ve Rabbi’nin kabul makamında, huzurda bulunmalıdır.

“Namaz, mü’min’in miracıdır.”

Hz.Muhammed (s.a.v.)

Bütün arzu ve isteklerimizi bizden daha da mümkün kılıp en doğru zaman ve yerde bize ihsanda bulunan Rabbi’mize kulluk vazifemizi hatırlayıp, her şeyi, bütün randevularımızı bir tarafa bırakıp, hayatımızı namaz vakitlerine göre düzenleyerek, namazda, camide cemaatle safta bir olarak hazır bulunmalıyız. Çünkü Allah’a kulluk için hazır bulunmak bütün resepsiyonlardan daha da önemlidir.

Ruhunu ve kalbini temiz tutan, bedenine güç verir. Yüzü parlar, enerjisini yüksek kılar. İnsanlar arasında farklı olduğu herkesçe anlaşılır. Çağı ve çağlar üstünü yakalamak isteyen ilahî mesaja kulak versin. Rabbimizden bugüne özel mektup var.

“Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla”

BAKARA-285: Peygamber, Rabbinden kendisine indirilene iman etti, mü’minler de (iman ettiler). Her biri; Allah’a, meleklerine, kitaplarına ve peygamberlerine iman ettiler ve şöyle dediler: “Onun peygamberlerinden hiçbirini (diğerinden) ayırt etmeyiz.” Şöyle de dediler: “İşittik ve itaat ettik. Ey Rabbimiz! Senden bağışlama dileriz. Sonunda dönüş yalnız sanadır.”

BAKARA-286: Allah kişiye ancak gücünün yeteceği kadar yükler; kazandığı iyilik lehine, ettiği kötülük de aleyhinedir. Rabbimiz! Eğer unutacak veya yanılacak olursak bizi sorumlu tutma. Rabbimiz bizden öncekilere yüklediğin gibi, bize de ağır yük yükleme. Rabbimiz! Bize gücümüzün yetmeyeceği şeyi taşıtma, bizi affet, bizi bağışla, bize acı. Sen Mevlâmızsın, kafirlere karşı bize yardım et.

Paylaş:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkçe Mealli Ok Takipli Kur'an-ı Kerim Hatmi
Her Gün Sabah Saat 6'da YouTube Kanalımızda